5 důvodů, proč jíst ořechová másla i v létě

IMG-20220702-WA0024.jpg

Jsou lidé, kteří mají hlad skoro pořád… a pak takoví, kteří se musí do jídla skoro nutit – speciálně v létě, kdy je velké horko. Patříte i Vy k těm, kteří si při vyšší teplotách neumí konzumaci ořechového másla skoro ani představit? Zde máte 5 důvodů, proč i v létě je Nutspread vždy dobrý nápad :)

 

1. Živiny pro Vaše tělo

Vy možná necítíte hlad, ale co Vaše tělo? Vaše svaly, mozek, nervová soustava a další orgány? Organismus potřebuje zásobu živin, vitamínů a minerálů 24/7 bez ohledu na teplotu. Občasný půst je sice prospěšný, ale pozor, ať nestrádáte. Hořčík z mandlového másla, zinek z pistáciového nebo selen z úžasného krému z para oříšků – to všechno potřebujete každý den a naše másla Vám to dodají už v několika lžičkách. A to se vyplatí, že?

2. Stabilní hladina cukru

I když nějakou dobu nebudete hlad pociťovat, dřív nebo později Vás dožene, a dost možná ten vlčí, kdy budete mít chuť sníst, na co přijdete. Právě tomu zabrání ořechová másla Nutspread – mají nízký glykemický index, takže Vaši hladinu krevního cukru udržují stabilní a po jídle s ním Vás nebudou provázet okamžité chutě na sladké. Pokud například celý den jíte jenom ovoce, pokapejte si ovocný salát právě ořechovým máslem, dejte si ho do ovocného smoothie nebo na salát, zkrátka snažte se nejíst pouze cukry a „prázdné kalorie“. Uvidíte, že Vám bude mnohem líp!

3. Energie na výlety

V létě vyráží na výlety častěji většina z nás – do hor, na kolo, na turistiku, na vodu,… Ořechová másla Vám sice nedodají okamžitou energii jako třeba populární hroznový cukr, zato Vám ji umožní čerpat postupně – uvolňuje se pomalu během celého dne a jak jsme už zmínili, udrží Vás na dlouho ve stavu sytosti. Tak dejte máslo už ráno na snídani, ať Vám nedojdou po prvních pár kilometrech síly :)

4. Domácí zmrzlina

Kdo by nemiloval zmrzlinu? V létě patří asi k největším lákadlům nejenom pro děti a pokud bude kvalitní, nelze proti ní vůbec nic namítat. Už jste ale někdy vyzkoušeli vyšlehat smetanu nebo kokosové mléko a smíchat s naším pekanovým nebo lískooříškovým máslem? Pokud ne, tak je nejvyšší čas to napravit – s oříškovými krémy Nutspread totiž vykouzlíte takové dobroty, že si pak na kupovanou zmrzku ani nevzpomenete!

5. Alkoholová brzda

Na letních akcích alkohol často teče proudem – a následky pití na lačno už asi někdy zažil každý z nás :) Že byste měli být před pitím najezení tedy už asi víte, ale tukům byste měli věnovat obzvlášť pozornost – tráví se poměrně dlouho a nechtěnému opití tak zabrání opravdu nejlépe. Takový (veganský) steak s omáčkou z našeho arašídového másla zní jako ideální večeře, po které s Vámi jen tak něco nezamává :-)!

 

Máte další důvody, proč jsou i v parném létě másla Nutspread tou nejlepší věci pod sluncem :D? Napište nám, budeme rádi! nutspread@nutspread.cz

 

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás