10 maličkostí, které Vám zpříjemní podzim

DSC_0058.JPG

Milí zákazníci,

podzim je znám jako depresivní období a pokud to náhodou trochu víc prožíváte, věřte, že v tom nejste sami! Existuje ale spousta maličkostí, kterými si ho lze zpříjemnit - zde je 10 těch nejjednodušších. Skoro nic nestojí - a přesto za to stojí :) Zkusíte to taky?

 

1.Cvičení

Cvičení a pohyb = naprosto přírodní antidepresivum bez vedlejších účinků, které je navíc úplně zdarma :D To by byla hloupost nevyužít, nemyslíte? Pokud Vám můžu poradit, zkuste si zacvičit hned po ránu – je neskutečné, jak i 10 minut tak obyčejného cvičení, jako jsou dřepy, kliky, přeskakování lavičky, skákání přes švihadlo a podobných věcí, které možná ještě pamatujete ze základní školy, dokáže člověka probudit a zlepšit mu náladu. A upřímně – 10 minut denně fakt čas máte, ne :)?

2. Procházka v listí

Procházka je pro mě každodenní radostí po celý rok, ovšem na podzim má svoje zvláštní kouzlo – nikdy jindy se totiž nemůžete procházet v hromadách spadaného barevného listí. Ten způsob, jak to šustí, je neopakovatelný - a i když k tomu třeba klidně prší, tohle prostě musíte vyzkoušet!

3. Hudba

Stará nebo nová? Jakákoliv, která Vás dostane do nálady! Ať jsou to nestárnoucí devadesátkové hity z Esa nebo třeba dechovka, pár minut poslechu nebo i zpívání s Vaší náladou udělá hotové divy. A když ji třeba ještě spojíte s tím cvičením v bodě 1, výsledek je zaručený :) 

4. Kočička

Nedokážu ani slovy popsat, jako moc člověku dává soužití se zvířetem, v mém případě tedy s kočičkou. Ona je jako sluníčko i v den, kdy to sluníčko vůbec nevyjde – dává mi tolik uklidňující energie a lásky, že nevím, co bych bez ní dělala. Pokud jen trošku můžete, vůbec nad kočičkou neváhejte! Taky jsem si dělala starosti, jak s ní budu zvládat cesty, dovolené, péči o ni atd. – uvidíte, že jediné, čeho budete litovat, je to, že jste si ji nepořídili už dávno :)

5. Kakao

I když jsem školkovému věku dávno odrostla, na hrníček horkého kakaa dodnes nedám dopustit! Pravda, dnes si už nezalévám takový ten obarvený cukr, ale naopak opravdu kvalitní bio kakao – a řeknu Vám, to je teda požitek :)! Kdy jste si ho zkusili naposledy udělat? Že je to už pěkně dávno? Nejvyšší čas to napravit – docela věřím, že si ho letos na podzim zamilujete :)

6. 100% Oříškové máslo Nutspread

A takové „opravdové jídlo“ - to je teprve něco! Ze všech stran asi taky slyšíte, že máte jíst zdravě a vyhýbat se zpracovaným potravinám a éčkům, ovšem pozor, to neznamená jenom chroustat nakrouhané zelí a biomrkev. Pravé 100% (na to pozor!) ořechové máslo Nutspread je nutriční bomba, která Vám v pár lžičkách dodá spoustu minerálů, vitamínů a živin, na dlouho Vás zasytí a samozřejmě zlepší i Vaši náladu – v těle totiž podporuje tvorbu tryptofanu. Já aktuálně nejvíc miluju pekanové a makové a je vidět, že to mému tělu svědčí :)

7. Voňavá svíčka

Podzim je pro mě obdobím svíček, aromalampiček a vonných olejů – zatímco přes léto si na ně ani nevzpomenu, na podzim bych si nejradši kupovala na každý den jednu :) Nejsem v tom asi sama, že? Taková vůně skořice, mandlí, vanilky nebo orchidejí když provoní byt, člověk se hned cítí úplně jinak!  Jakou si dnes zapálíte Vy?

8. Vývar

Jestli něco trumfne i hrníček horkého kakaa, pak je to rozhodně talíř horkého vývaru :) Nic nedokáže po pořádně propršené a promrzlé vycházce  zahřát lépe, navíc Vám dodá tekutiny, vitamíny, minerály, živiny,… Mám ovšem na mysli opravdu poctivý a s láskou vařený domácí vývar – ne nějakou glutamátovou náhražku z kostky. U mě v lednici pořádný hrnec vývaru nikdy nechybí a dopřávám si ho i každé ráno – jakmile to vyzkoušíte, dáte mi za pravdu, že je to dost návyková záležitost :)

9. Nové tričko

Že už máte triček plnou skříň? Nevadí, radost Vám může udělat i obří hřejivá osuška, veselé barevné ponožky nebo třeba nové legíny do posilovny. Hezké slušivé oblečení dnes nemusí stát majlant – krásné hadříky koupíte všude za pár korun a když to bude právě nějaký skvěle obleček na cvičení, motivace k bodu 1 je zaručena :D A o tom, jak moc oboje ovlivní Vaši náladu, se pak přesvědčíte sami na vlastní kůži!

10. Vyhlídka

Přestože prohlašuju, že se bojím výšek a k lezení po skalách se zlákat nenechám, s rozhlednami nebo vyhlídkami si většinou dám říct! V Česku máme obrovskou koncentraci krásných rozhleden a vyfunět pár schodů nebo metrů do kopce vždycky za ten úžasný pohled do krajiny stojí. Ve chvíli, kdy se kocháte na vyhlídce a koukáte na zemi z výšky Vás totiž chtě nechtě musí napadnout, že je tady (nejen na podzim) prostě neskutečně krásně… :)

Děkujeme Vám za přečtení! Jak si zpříjemňujete podzim Vy? Dejte nám vědět, rádi o Vás uslyšíme :) 

nutspread@centrum.cz

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás