Náš příběh - Víte, jak vznikla firma Nutspread?

biokovo1.jpg

Jsou věci, které ochutnáte jednou.. a už je musíte mít pořád :) A přesně tak to bylo i se mnou a arašídovým máslem.

Nikdy nezapomenu na prosluněný červnový den, kdy jsem jako jednadvacetiletá dorazila na vytoužené pracovní prázdniny do amerického kempu. Unavená a vyčerpaná, hladová po dlouhé cestě, spousta lidí, hlasů a dojmů a na uvítanou svačina – sušenky a obrovská mísa něčeho neskutečně voňavého..

„Co to je?“

„Peanut butter,“ zněla jednoduchá odpověď.

Nabrala jsem si jednu lžíci, druhou, třetí ,.. Ten den se zrodila láska, která ve mně rostla a sílila celé léto – moje láska k pravému a stoprocentnímu arašídovému máslu :)

Zpátky do Čech jsem se však paradoxně nevrátila jako kulička, ale naopak hubenější, v lepší kondici a zdravotním stavu než kdykoli předtím. Objevila jsem kouzlo nízkosacharidové, vysokotučné stravy a hlavně se navždy vyléčila z velké závislosti na sladkém. (Ano, takto jsem opravdu kdysi vypadala.. :-) )

Závislost na arašídovém másle mi ale zůstala – starý domácí mixér dostával od té doby pochopitelně pěkně zabrat, aby mé chutě uspokojil. A po něm ještě několik dalších.. :) Arašídové máslo vystřídalo máslo ze spousty dalších druhů oříšků a receptur a konzumentů v okolí postupně přibývalo.

Mezitím uběhlo pár let, úspěšně jsem dokončila studium na Vysoké škole ekonomické a nastoupila do své první opravdové práce. Práce, která mě sice bavila, ale nebyla tak úplně „moje“ a netočila se kolem toho, co mám nejraději – kvalitní a dobré jídlo.

Na jaře 2014 jsem vsadila všechno na jednu kartu – v práci dala výpověď, ze spodního patra rodinného domu udělala velkovýrobnu ořechových krémů a ze členů rodiny kolegy, pomocníky a spolubojovníky v neuvěřitelně těžkých a komplikovaných začátcích.

Z komisního prodeje do vesnických zdravých výživ jsme postupně vyrostli v e-shop a firmu se zákazníky a odběrateli po celé republice. A jakkoli to zní celé pohádkově, dodnes je každý den především o tvrdé práci, zdolávání překážek a řešení problémů.

Stále fungujeme jako čistě rodinná firma, zakládáme si na kvalitě surovin, férovosti a osobním přístupu ke každému zákazníkovi. Ne vždy jde všechno jako po másle a nejen administrativa umí být někdy pěkným oříškem, máme ale velikou motivaci, která nás žene dál. Tou motivací jste právě Vy - naši zákazníci! Vaše spokojenost, Vaše výsledky, Vaše pochvaly, Vaše nadšení. Díky Vám tu stále jsme a máme chuť se zlepšovat – den za dnem už neskutečných osm let.

Začátkem roku 2021 přišla velká změna - stěhování do nových prostor! Více místa, více světla, více radosti z práce na máslech - jen a jen pro Vás. 

Děkujeme Vám :)! Táňa

.... a Kolíček :)

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás