Neexistuje nepovedené jídlo..

35272898_258714248199016_1047232800517783552_n.jpg

.. jen jídlo, v kterém je zatím nedostatek oříškového másla :)

Souhlasíte? Jsou věci, které vám každý milovník ořechových másel potvrdí - toto je jedna z nich. A co ty další? Poznáváte se?

1. Kdykoliv si myslíte, že se zbytkem másla doma ještě přes víkend vydržíte.. spletete se :D

2. Nakupování oblečení je najednou jen povinnost.. zato nakupování máslíček - to je vášeň :)

3. I stejné máslo chutná z každé zásilky jinak! Jednou je sladší, podruhé pikantnější, někdy tekutější, jindy hutnější. Proč? Protože oříšky jsou živý produkt - a co kus, to originál!

4. Jíte-li některé máslo po delší době, najednou zíráte - jak jste ho jen mohli tak dlouho míjet? Vždyť je nejlepší :D

5. Zároveň se dá ale říct, že to nejlepší je téměř každý den úplně jiné :) Nedá se nic dělat, tady se na věrnost prostě nehraje!

6. Občas máte pocit, že na něj nemáte až tak velkou chuť - a že se bez něj dnes možná obejdete. Ovšem jen do chvíle, než otevřete skleničku a přivoníte si k ní!

7. A co teprve, když si dáte první lžičku. Ihned je Vám jasné, že u jedné nezůstane.

8. Běžné sladkosti, cukroví a zákusky Vám najednou připadají šíleně přeslazené. Tohle opravdu někdo jí?!

9. Zároveň už jste si také všimli, že dát si máslo po něčem opravdu sladkém není dobrý nápad. Najednou je úplně bez chuti! Není to hrozné, jak cukr degeneruje chuťové buňky :)?

10. Pokud na něj dostanete velkou chuť, víte, že není nic, co by jej mohlo nahradit. Oříšky, ovoce, zelenina, to všechno je fajn - ale máslo to není :)

11. Dost často ale máte jak naschvál největší chuť na to, které Vám zrovna došlo!

12. A proto tu je zlaté pravidlo číslo 12: Mít másel doma vždy co největší zásobu! Nikdy nevíte, které budete zrovna potřebovat :)

Za krásnou úvodní fotku děkujeme Joně Friedri! Rozhovor s Jonou o veganství si můžete přečíst zde: https://www.nutspread.cz/da-se-zhubnout-veganstvim.html

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás