6 způsobů, jak při hubnutí vytrvat

IMG_20190830_164525 - kopie.jpg

Milí zákazníci,


máte při pohledu do zrcadla pocit, že se na Vás prázdninové akce a grilovačky podepsaly, případně že by to po dovolené chtělo nějaké kilo dolů? Možná se budete divit, ale nejlepší čas na hubnutí je právě teď :) Vedra pominula, takže můžete sportovat kdykoliv budete chtít, všude je čerstvé ovoce a zelenina za ceny, na které v zimě budeme vzpomínat a pokud už máte dovolenou za sebou, tak už ani lákadlo v podobě přejídání se zmrzlinami, pizzou, hranolky a dalšími lákadly nehrozí. Možná už jste se dokonce do hubnutí sami s vervou pustili, jenž po pár dnech Vás nadšení opouští? Přečtěte si naše rady, jak vytrvat - a uvidíte, že to zase půjde!

1. Nechtějte všechno hned

Asi jsem ještě neslyšela člověka, který by pár dnech přejídání na all inclusive pobytu prohlásil: „To je divný, už tři dny se tu cpu a pořád nosím stejné kalhoty! Neměl bych už být mnohem tlustší?“ Zajímavé je, že v případě hubnutí nám nepřipadá vůbec divné chtít po našem těle zázraky po pár dnech – přestože jsme aktuální váhu nabírali týdny, měsíce a roky. Asi tedy chápete, že klíčová věc při hubnutí je opravdu vytrvat :) Z vlastní zkušenosti vím, že tělu chvíli trvá, než si zvykne na nějaký nový režim, nové potraviny, pohyb,… Proto netlačte na pilu, nevažte se pořád a zkuste počkat aspoň tři týdny až měsíc – po této době už na sobě určitě nějaké výsledky uvidíte a ucítíte :) 

2. Berte to jako hru

Ano, přesně tak, jak hru! Jídlo je zábava, ne stres, stejně tak sport je radost, ne mučení :) Pokud Vám to pomůže, dávejte si malé cíle a odměny – například, když půjdete tři dny po sobě běhat na 10 minut, můžete se odměnit třeba naším úžasným máslem Někdo to rád Oříšková, když dodržíte 500 g zeleniny 3 dny po sobě, zajděte si na masáž a tak podobně. Sami určitě nejlíp víte, co Vám udělá radost!

3. Naučte se jídla, na která se budete těšit

Víte, co bylo třeba u mě největší příčinou nadváhy? Ani ne tak přejídání, jako neznalost! Ano – neznalost v tom smyslu, že jsem prostě a jednoduše NEVĚDĚLA, že existují jídla, která mohou být dobrá a zdravá zároveň. Že skvěle chutná i správně připravená zelenina, že je možné se dosyta najíst zapečené brokolice se sýrem, že dietní maso nemusí být jenom treska bez chuti, že i při dietě je možné jíst dezerty, které po menší úpravě chutnají i lépe než oldschoolové zákusky dobré tak na oddělání žlučníku. Stačí ovšem zalistovat v knize Závislá na čokoládě a pochopíte, že dieta může být pestrá, zábavná, krásná i chutná. Budete se těšit doslova na každé jídlo – a ano, tak to má i při hubnutí být!

4. Najděte si pohyb, který Vás bude bavit

Nejlepší sport = kafe a dort? Tak na to zapomeňte, kafe a dort chutná nejlíp právě po sportu! Jakmile si najdete pohyb, který Vás bude bavit, těžko se ho kdy budete vzdávat – endorfiny, které se při sportu uvolňují, jsou totiž návykové. Je jedno, jestli milujete ranní běhání a jógu, jestli se těšíte na večerní plavání a saunu nebo si přes den dopřejete svižnou procházku se psem. Pohyb je prostě nutnost a sedavý styl života zabíjí víc než kouření, takže žádné výmluvy. Aspoň třicet minut každý den si na pohyb najde opravdu každý :)

5. Dopřejte si každý den něco dobrého

Něco dobrého – jenže co? No ano, třeba ořechové máslo Nutspread :) Ořechová másla jsou totiž geniální – jsou opravdu dobrá, takže máte takový pocit slastného mlsání, zároveň ale nejde o nic, co by Vás ohrožovalo nebo nebylo v souladu se zdravou výživou :-) I proto je tak milují třeba maminky s těhotenskou cukrovkou, pro které jsou doslova spásou, proto každý čokoholik tak zbožňuje Oříškovou čokoládu Nutspread, proto všichni milovníci křupek nedají dopustit na naše Někdo to rád slané. Máme zkrátka pro každé chutě něco – a nikdo nemusí ani při dietě trpět :)! Sama jsem je ve svých začátcích používala prostě "místo nutely" - a evidentně to zafungovalo :D

6. Svěřujte se lidem, kteří Vás budou podporovat

Když řeknete lidem ve svém okolí, že chcete zhubnout, případně jenom jíst zdravěji, připravte se na jednu věc – nebude se jim to líbit. Část Vás sice podporovat bude, ovšem vždycky se najdou takoví, kteří to budou cítit jako ohrožení a odrazovat Vás, případně i shazovat. Najednou si s nimi nedáte třetího hamburgera, odmítnete třeba i to pivo, někdy dáte přednost běhání místo bezcílného poflakování po obchodech,… Samozřejmě vše by mělo být vyvážené a neměl by trpět ani Váš sociální život, přesto se spojujte raději s lidmi, kteří Vás ve Vašem úsilí podpoří a spíše Vám dobře poradí, než aby Vám tvrdili, že zelenina se má jíst jedině pasírovaná přes prase a podobně.

No a když nebude ve Vašem okolí nikdo takový? Jednoduše napište nám :) Rádi Vás vyslechneme, poradíme s nastavením jídelníčku nebo s čímkoliv budete potřebovat. Od toho tu jsme!

nutspread@centrum.cz (PS - Táňa a Kolíček :) )

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás